آلبوم بهرام رادان

Bahram Radan

تعداد عکس های این آلبوم : 6
تعداد نظرات : 0

|عکس و مطالب جدید خود را در رابطه با این آلبوم، از طریق آپلود سنتر سایت، برای ما ارسال نمایید تا بنام خودتان در سایت قرار گیرد.|

| Please send us, your photos and information in relation to this album, by upload center... or this Email: memarjoon@gmail.com|

1 
زندگینامه بهرام رادان

bahram_radan


نام اصلي : بهرام رادان

تاريخ تولد : 8 اردیبهشت 1358 (April 28, 1979)

محل تولد : زعفرانیه تهران، ايران

همسر(ها) : -----

سال‌هاي فعاليت : 1998 تاکنون (1378 تاکنون)

زمينه فعاليت(ها) : بازیگر، خواننده و تهیه کننده موسیقی

مدرک تحصيلي : فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی

بهرام رادان، (متولد 1358)، بازیگر و خواننده ایرانی است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. دو خواهر و یک برادر دارد، کوچکترین فرزند خانواده است. برادر و یکی از خواهرانش و پدرشان وکیل پایه ۱ دادگستری است. بهرام رادان در سن ۱۵ سالگی راهی آمریکا شد ولی یک سال بیشتر دوام نیاورد و به ایران بازگشت.

بهرام در سال ۱۳۷۸ برای آموختن بازیگری به یکی از آموزشگاه های آزاد "هیوا" رفت و در همان سال برای بازی در «شور عشق» به کارگردانی "نادر مقدس" انتخاب شد و با همان فیلم وارد عرصه سینما شد. او فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش در فیلم «آواز قو» کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد. دو سال بعد در بیست و دومین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را برای بازی در فیلم «شمعی در باد» تصاحب کرد. بازی تحسین برانگیز بهرام رادان در «سنتوری» دومین سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را برایش به ارمغان آورد. وی اولین بازیگری است که در سینمای ایران برای خودش مدیر برنامه استخدام کرد (مدیر برنامه هایش علیرضا باذل روزنامه نگار است).

رادان در یک آلبوم موسیقی تحت عنوان "روی دیگر" خوانندگی کرده است.

فیلم‌شناسی :

    - 1379  شور عشق
(اولین حضور در مقابل دوربین)
    - 1379  آواز قو
(نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما)
    - 1379  آبی
    - 1380  طلوع تاریک
    - 1380  ساقی
    - 1381  گاوخونی
(برنده تندیس حافظ)
    - 1381  عطش
    - 1381  رز زرد
    - 1382  شمعی در باد
(برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم)
    - 1382  سربازهای جمعه
    - 1382  گیلانه
    - 1383  رستگاری در هشت و بیست دقیقه
    - 1383  ازدواج صورتی
    - 1384  حکم
    - 1384  تقاطع
    - 1385  خون بازی
    - 1385  چهار انگشتی
(بازی در دو نقش)
    - 1385  سنتوری
(برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر)
    - 1386  کنعان
    - 1387  بی‌پولی
    - 1387  کارناوال مرگ
    - 1387  زادبوم
(اکران نشد)
    - 1387  راه آبی ابریشم
(از پرهزینه ترین آثار تاریخ سینمای ایران)
    - 1387  تردید
    - 1387  تهران ۱۵۰۰
(انیمیشن)
    - 1388  نقطه بی‌بازگشت
    - 1388  آدم‌کش
    - 1389  یکی از ما دو نفر
    - 1390  پل چوبی
    - *        نقش و نگار
    - *        تراژدی


مصاحبه با بهرام رادان :
 
- چگونه یک مدل موفق باشید
برای عکاسی مدل و مدل تبلیغاتی ، چهره ، پایه کار است و مهم . اما مهمتر از آن ژست است . برای همین هم عکس و مجله زیاد ببینید و در دنیای اینترنت دنبال مادلینگ باشید . در این میان چیزی که نظر من را جلب میکند ایست ها ، نگاه ها و ژست هاست . ایستادن جلوی دوربین ها هم فرق میکند . در سینما نباید توی لنز نگاه کنی و در عکاسی غالبا باید به لنز نگاه کنی . بهترین مدل ها کسانی هستند که دوربین نمیتواند به نگاهشان غلبه کند ، بلکه این نگاه ها آن هاست که بر دوربین غلبه میکند .شاید بشود گفت کار جلوی دوربین عکاسی برای مادلینگ ، کمی شبیه کار تئاتر است اگرچه نه با آن شدت . در تئاتر بازی هست ولی در عکاسی باید حس قوی داشته باشی . حسی که در سینما نباید توی چشم بزند ولی در عکاسی مادلینگ خیلی اغراق آمیز است .در سینما باید دوربین را از ذهنت حذف کنی تا وقتی در خود آگاهت حس میکنی دوربین هست بد بازی میکنی . وقتی حس میکنی دوربین نیست و طوری بازی کنی که در ناخودآگاهت تا حدودی رو به دوربین باشی و آن هم نه برای دوربین  ، جواب بهتری میگیری . بعضی ها برای دوربین بازی میکنند و همین کارشان را خراب میکند اما در عوض یکی مثل جک نیکلسون استاد قورت دادن دوربین است و حسش را کاملا به دوربین تحمیل میکند .در مادلینگ هر کاری که میکنید برای دوربین است .
 
- خانم ها باید بپسندند
وقتی به صورت همفری بوگارت نگاه میکنی ترکیب صورتش از خیلی از هنرپیشه های مرد این سن زشت تر است . او نه خماری نگاه رابرت دنیرو را دارد نه جذابیت پنهان ریچار گیر و نه لبخندهای اغواگر جرج کلونی را ، ولی جذاب است چون مرد مناسب زنان زمان خودش است . این نکته را فراموش نکنید که مطمئنا این جنس مخالف است که باید یک مرد را از نظر جذابیت بپسندد . این جنس مخالف هم در اثر مرور زمان ایده آل ها  و سلایقش تغییر میکند .
 
- جذابیت مردانه تام کروز
وقتی صحبت از بازیگر مرد میکنیم من قبل از هر کسی یاد تام کروز می افتم . یکی از خوبی هایش فرم استخوانی بینی اش است . به دلیل همین فرم هم هست که مختصات زنانه بدنش کمتر از کسی مثل برد پیت به نظر میرسد، براد پیت بر عکس تام کروز به خاطر موهای طلایی و بینی کوچک اش در خیلی از موقعیت ها زنانه تر به نظر میرسد که این برای عده ای خوشایندتر است . فقط در صحنه هایی از فیلم افسانه های پاییزی است که برد پیت ریش بسیار دلنشینی دارد . این ریش به خوبی روی صورتش نشسته و اشکالات زنانه اش را پنهان کرده است .
 
- بازیگری هم عشق است هم لذت
بازیگری سخت نیست . عشق میخواهد . الان که معنی سلامتی برای من شده سلامت زندگی . بازیگری یعنی ورزش کردن ، شاداب بودن ، به روز بودن و در جریان ماوقع اتفاق قرار گرفتن . این طوری که باشد کار و زندگی برایت خیلی هم لذت بخش است . صبح زود که بلند میشوم همه انگیزه ام این است که بروم ورزش کنم چون میدانم در جهت مثبت و سلامتی است . اگر ترجیح میدهم اکثر شب ها زود بخوابم ، به خاطر این است که میدانم که شب کمک میکند به شادابی ام و طراوت پوستم .
 
- بازیگرانی که راه رفتن بلد نیستن
خیلی از بازیگران در رافتن مشکل دارند . جای تاسف است . این در حالی است که بر طرف کردن این ایراد تمرینات وحشتناکی هم نمیخواهد . میخواهم یک صحنه را مثال بزنم . آن هم صحنه راه رفتن رابرت دنیرو قبل از تیتراژ فیلم کازینو ست . جایی که دنیرو میرود تا به ماشین برسد که در یک لحظه منفجر میشود . به نظرم راه رفتن زیباتر از این برای یک مرد ممکن نیست .
 
- دیگر سخت نمیگیرم
من قبلا استایلیست داشتم و به من میگفت که چی را با چی بپوشم و در مقابل دوربین چه استایلی داشته باشم در مجموع عکاسی ها را برایم کارگردانی میکرد . اما حالا کم حوصله ام . آن اوایل دم و دستگاه زیادی داشتم . گریم میشدم . فریدون خسرویان یا رضا معطریان می آمدند و تا ساعت ها عکاسی میکردند . مثلا با فریدون از 2 بعد از ظهر تا نیمه شب عکاسی میکردیم . گاهی با 15 دست لباس مختلف . هر چه گذشت کل ماجرا برایم ساده تر شد . دیگر گریم نمیکنم . سعی میکنم به جای 10 ساعت عکاسی در یک روز ، 5 روز ، روزی دو ساعت عکاسی کنم . ترجیح میدهم هر روز یک نوع لباس میپوشم ، یک روز لباس روشن . یک روز جین . یک روز فرمال مردانه و …..
 
- تمریناتی برای درست بازی کردن
نمیدانم بازیگران در سینمای ایران چه میکنند ، اما در سطح استاندارد سینما ، بیش از چهره ، استاندارد بدن مهم است . به همین خاطر هم بیشتر روی انعطاف پذیری ام کار میکنم . حرکت ها . نرمش های کششی ویژه ای در تمریناتم دارم که به من کمک میکند . پارسال در یک دوره زمانی با گروهی از دوستانم که عضو تیم ملی فول کنتاک ایران بودند تمرین کردم . نرمش های قبل از مسابقه شان را انجام میدادم . وقتی بدن خوب داری ، درست راه میروی ، درست مینشینی ، درست می ایستی و همه این ها به تو کمک میکند درست بازی کنی .
 
- سیگاری حرفه ای حالا از سیگار متنفر است
من 12 سال سیگار میکشیدم . یعنی از 15 تا 27 سالگی یک سیگاری حرفه ای به تمام معنا بودم . الان از دود سیگار حالت تهوع به من دست میدهد . اوج سیگار کشیدنم در اوایل سینما بود . دروه ((شور عشق)) زمانی بود که 30 نخ در روز سیگار میکشیدم . این اواخر رسیده بود به روزی سه تا چهارتا . اما همیشه حس میکردم سیگار کشیدن یک نقطه ضعف است به هیچ صورتی نمیتوانستم از کارم دفاع بکنم . میدانستم مزخرف است و دیر یا زود باید بگذارم کنار . دوست نداشتم سیگار با من حال کنم ، میگفتم من باید با سیگار حال کنم . یک روز فکر کردم سیگار دارد مرا چیپ میکند . از این که لباس ها و دست هایم بوی سیگار بدهد حس چندش آوری بهم دست داد . آخرین سیگار نصفه ام را خاموش کردم . 15 ماه است که سیگار را ترک کرده ام . حالا از دود سیگار هم اذیت میشوم و اگر جایی کسی سیگار بکشد ترجیح میدهم آن جا را ترک کنم .
 
- محدودیت ها
من همان طوری که دلم میخواهد و راحتم لباس میپوشم و دلم میخواهد همان طوری که دوست دارم زندگی کنم . من آدم راحتی هستم و دلم نمی خواهد دیگران مرا آدم رسمی و خشک بدانند . اما دوست ندارم طوری باشم که دیگران خوششان بیاید . ترجیح میدهم همان طور که هستم مرا بپذیرند . چه آن هایی که دوستم دارند یا آن هایی که از من متنفرند . خیلی ها می گویند که روحیه محافظه کارانه ای داری . اما در حقیقت من آدم محافظه کاری نیستم . اگر افسار دیت خودم باشم خیلی هم آدم تندی هستم . فکر میکنم آدم تا جایی که به حقوق افراد دیگر لطمه نزند ، آزاد است ولی محدودیت ها و ممنوعیت ها انسان را وادار به محافظه کاری میکند . محدودیت ها مجبورت میکنند رعایت کنی چیزهایی را که دوست نداری .
 
- چرا خودکشی کنیم ؟
به عقیده من بازیگر خیلی چیزها را باید در نظر بگیرد . روش غذا خوردن . خواب مناسب و داشتن اعصاب آرام . من با دخانیات به شدت مشکل دارم . الکل و دخانیات هر کسی را نابود میکند . کدام آدم عاقلی است که به فکر خودش باشد و دور آن ها را خط نکشد ؟
 
- پیراهن مردانه و شلوار جین
برای جلوی دوربین معمولا لباس طیف آبی را ترجیح میدهم . از آبی اسمانی تا سرمه ای . فکر میکنم بیشتر به چهره ام میاید . طیف کرم تا قهوه ای هم به همین دلیل خوب است . به نظرم چیزی که جلوی دوربین میپوشی باید به تو بیاید . اگر چه شخصا اهل برند هم هستم . راستش همیشه ترجیح میدهم به جای سه تا لباس معمولی یک لباس مارک دار با کیفیت و دوخت بهتر بخرم، جلوی دوربین هم با پیراهن مردانه . شلوار جین راحت ترم . کفش برایم خیلی مهم است و اگر چه تقریبا هیچ وقت در عکس دیده نمیشود اما به پایم و ایستم شکل میدهد . ایسمتم را محکم میکند . اگر چه اغلب توی کادر نیست .
 
- از نیمه رسمی تا بسیار رسمی
به عروسی که میروم کاملا رسمی میروم . کت و شلوار . در جشن ها و مراسم سینمایی هم لباسم بستگی به نوع جشن و مدعوین دارد . معمولا بین فرمال و کاژوال فرمال لباس میپوشم . کفش برایم خیلی مهم است بیشتر بوت های مردانه کلاسیک میپوشم .
 
- فیتنس ، تنیس ، شنا
برای روی فرم بودن بدنم هر چقدر بتوانم ورزش میکنم . به خصوص اینکه دارم به سی سالگی نزدیک میشوم و خطر برآمدگی شکم را حس میکنم . الان هفته ای ده ساعت ورزش میکنم . بیشتر فینتس . اگر وقت پیدا کنم تنیس میروم و شنا . در فینتس بیشتر به بالاتنه توجه میکنم . به خاطر کارم در سینما و به خصوص در تابستان . هر چه به سمت زمستان میرویم به خاطر اسکی روی پاهایم بیشتر کار میکنم .
 
- دهه هفتاد اوج هنر جهان
در سینمای کلاسیک نیمه اول قرن بیستم تنها مردهایی با موهای تر و تمیز . آب و جارو کرده و صاف و صوف مورد علاقه زنان بودند. ولی بعد سلیقه ها عوض شد . از اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد ، جیمز دین و جیم موریسون با هیپی بازی ها و کول بازیهایشان ظاهر شدند و حرف اول را در این زمینه زدند . دهه هشتاد ، دهه سکون مطلق در تاریخ هنر بود . شاید بیشتر به خاطر این که در دهه های هفتاد و نود کارهای درخشانی انجام شد . دهه هشتاد وضعیت واقعا افتضاح بود . از دهه نود به بعد ابعاد هنر به قدری گسترش پیدا کرد که شما چه در سبک و در چه در هر نوع سلیقه ، قدرت انتخاب بسیار زیادی دارید . حتی در ایران خودمان از صورت های مردانه زیبا تا چهره های مردانه خشن تر ، طیف بسیار وسیعی است که مخاطب ممکن است هر کدام از آن ها را بپسندد یا نه . در دهه هشتاد حتی از نظر مد هم سقوط متلقی داشتیم . مدل های دهه هفتاد را ببینید که در سال های اخیر دوباره برگشتند ولی مدهای دهه هشتاد دیگر بر نمیگردند .


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Birth Name : Bahram Radan
Place of Birth : Tehran, Iran
Date of Birth : 28 April, 1979
Spouse(s) : -----
Occupation : Actor, Singer, Model
Years active : 1999 – present

Biography :

Bahram Radan (born 1979) is an award-winning Iranian actor. He was born in Tehran. At the age of 15, he went to live in the US but returned after a year due to homesickness. His father is a lawyer. In 1999, he failed to enter the university and decided to begin his mandatory military service. After five months of training and upon realizing he had gained admission to Business Management school, he left the military and went to university.

While working towards a degree in Business Management in college, Radan signed up for acting classes where he was discovered as an emerging talent. He got his first break when he was given an opportunity for his first role starring in the movie "The Passion of Love". The movie went on to achieve great success at the box office and was one of the top grossing movies of 2000. Radan has since starred in 27 movies and has become a popular household name in the Middle East, often referred to as one of the top 5 superstars of Iranian cinema. His extreme popularity caused Iranian authorities to ban his images from billboards in 2008, In 2010 he was chosen by United Nations as the first Iranian UN Ambassador Against Hunger.

His acting career took off after "Swan Song" for which he won three awards. Prominent directors such as "Mas’ood Kimiya’ee", "Behrooz Afkhami", "Rakhshan Bani-Etemad", "Pooran Derakhshandeh" and "Daryoosh Mehrjooee" who recognized his talent began using him in their films.

He has recently ventured into music and released his first album, "The Other Side" in 2012. Music videos were created for three of the songs from the album: Jeegh (Scream), To Rafti (You Left) and Zamouneh (Era).

Filmography :

    - 1999    Shoor-e Eshgh (The Passion of Love)
    - 2000    Abi
(Blue)
    - 2000    Saghi
(Bartender)
    - 2000    Avaz-e Ghoo
(The Song of the Swan)
    - 2002    Roz-e Zard
(Yellow Rose)
    - 2002    Atash
(Thirst)   
    - 2002    Gav Khooni
(The River's End)
    - 2003    Sham'i Dar Bad
(Candle in the Wind)
    - 2003    Sarbaz-haye Jom'e
(Friday's Soldiers)   
    - 2004    Gilane   
    - 2004    Rastgari dar 8:20
(Salvation at 8:20)   
    - 2004    Tah-e Donya
(The Ends of the Earth)   
    - 2004    Ezdevaj-e Soorati
(Pink Marriage)   
    - 2005    Hokm
(Verdict)   
    - 2005    Taghato
(The Intersection)   
    - 2006    Khoon bazi
(Blood-play)   
    - 2006    Santouri
    - 2006    Chahar Angoshti
(Four-fingered)
    - 2007    Kan'an
    - 2008    Bi-Pooli
(Pennilessness)
    - 2008    Zadbum
(Homeland)       
    - 2008    Tardid
(Doubt)
    - 2009    Rahe Abiye Abrisham
(Maritime Silk Road)
    - 2009    Adamkosh
(The Killer)
    - 2009    Tehran 1500
(Tehran 2121)
    - 2010    Yeki Az Ma Do Nafar
(One Of Us Two)   
    - 2011    Pole Choubi
(Wooden Bridge)

Awards and honors :

    - Best Actor, Ladakh International Film Festival, India (LIFF) for "The Killer", 2012
    - "Young Artist of the Decade" Award, Best Artist of the Decade, 2007
    - Crystalline Roc Award (Best Actor in a Leading Role) for "Santoori (The Music Man)", 25th Fajr Film Festival (The only actor under 30 years of age having won 2 Crystalline Roc Awards), 2007
    - Paramount Male Youth of the Year, National Youth Magazine (40 Cheragh), 2006
    - Nominated in "Cinema Home" Yearly Awards (Best Actor in a Leading Role) for "Candle in the Wind", 2001
    - Crystalline Roc Award (Best Actor in a Leading Role) for "Candle in the Wind", 22nd Fajr Film Festival (The youngest actor receiving a Crystalline Roc Award), 2004
    - Hafiz Statuette Award (Best Actor) for "River’s End", 7th Picture World Festival, 2004
    - Paramount Male Youth of the Year, National Youth Organization, 2004
    - First Iranian star attending Cannes Film Festival’s Red Carpet, 2004
    - Family Films Festival Award (Best Actor in a Leading Role) for "Swan’s Cry", 2001
    - Nominated in "Cinema Home" Yearly Awards (Best Actor in a Leading Role) for "Swan’s Cry", 2001
    - Nominated for Hafiz Statuette Award (Best Actor) for "Swan’s Cry"


نظر شما درباره این آلبوم

نام شما : *  
پست الکترونیک : آدرس ایمیل اختیاری بوده و در سایت نمایش داده نمی شود
متن : *
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود آیکن عکس دانلود
 
7 + 7 =  
 
  - نظرات پس از تائید نمایش داده خواهند شد .
- نظراتی که در آنها به شخص خاصی توهین شده باشد ، تائید نخواهد شد .
- نظراتی که به عکس بالا یا سایت مرتبط نباشد ، تائید نخواهد شد .
- نظرات خیلی کوتاه تائید نخواهد شد .
این آلبوم را در گوگل محبوب کنید.